Registracija telefonu: +370 671 96979
Denticijos klinikų kontaktaiKlinikos

Naujienos

Dantų balinimas. Kas tai ir kam reikalinga?

Dantų balinimas. Kas tai ir kam reikalinga?

Per paskutinius keletą dešimtmečių dantų balinimas tapo viena populiariausių estetinės odontologijos procedūrų. Pirmiausiai tai buvo skirta tik tam, kad sulyginti negyvų dantų spalvą su natūraliu atspalviu bet vėliau šios naujovės tiesiog sukėlė revoliuciją. Apie dantų balinimą pasikalbėjome su Kauno odontologijos klinikos „Denticija“ burnos higiesnistėmis Rūta Žageliene ir Egle Pažarauskaite.

1.Dantų balinimas – kas tai? Kaip tai vyksta?

Dantų balinimasšiais laikais labai populiari dantų estetinė procedūra.Tai greičiausias ir paprasčiausias būdas išlaikyti baltus dantis.
Dantų balinimas atliekamas naudojant specialią balinimo medžiagą, kuri balinimui naudojama jau daugiau nei 100 metų ir yra pripažinta kaip efektyviausia priemonė saugiam dantų balinimui atlikti.

Balinimo metu naudojama speciali balinimo medžiaga , kuri veikiama šaltos mėlynos (LED) šviesos spindulio, aktyvuoja dantyje esantį deguonį, kuri išvalo ne tik danties paviršių, bet ir šlakus iš vidinės danties struktūros, susikaupusius nuo dažančio maisto, gėrimų ar antibiotikų vartojimo.

2.Dantų balinimo privalumai.

  • Greitas rezultatas.
  • Išbalina dantis ilgesniam laikui ir jie neatgauna tamsaus atspalvio buvusio prieš tai.
  • Mažesnis dantų jautrumas nei po kitų balinimo procedūrų.

3. Kiek laiko trunka dantų balinimo procedūra?

Dantų balinimas trunka apie 30-45 min. tačiau prieš balinimą yra privaloma profesionali burns higiena, kurios trukmė 45-60 min. Taigi praleisite odontologo kabinete kiek daugiau nei valandą ir turėsite pastebimai pašviesejusius dantis.

4. Kiek laiko dantys išlieka balti?

Tiek po balinimo šaltos šviesos lempa, tiek ir be jos specialistas pateikia išsamias rekomendacijas kaip prižiūrėti dantis, kad jie išliktų balti kuo ilgiau. Dažniausiai dantų baltumas išlieka metams ir daugiau. Ilgiau išlieka jei dažnai nevalgote dažančio maisto, jei negeriate dažančių gėrimų ir nerūkote.

dantų_balinimas1

5. Ar saugu balinti dantis su „Beyond“ balinimo sistema? Ar netaps dantys jautresni?

Moksliniais tyrimais ištirta, kad „Beyond“ balinimo sistema yra viena saugiausių pasaulyje. Ji naudoja šaltą šviesa žemoje temperatūroje, todėl labai minimaliai dirginami Jūsų dantų nervai. Taip pat jūsų dantenos yra apsaugotos tam tikra medžiaga. Specialistas patars kaip elgtis, kad dantys būtų mažiau jautrūs ir kokias priemones naudoti po dantų balinimo.

6. Kaip dažnai Jūsų kabineto duris praveria žmonės, norintys pasidaryti dantų balinimą? Ar jo populiarumas auga? Tarp kokio amžiaus klientų dantų balinimas paprastai yra populiariausia procedūra?

Visais laikais žmonės norėjo gražiai atrodyti. Dantų balinimo procedūra populiariausia daugiau tarp 25-35 metų amžiaus žmonių, ir daugiau apsilanko merginų, moterų norinčių balintis. Vyresnio amžiaus balinasi retai. Šiais laikais gražūs dantys suteikia pasitikėjimo savimi, jaunatviškumo, yra kaip vizitinė kortelė.

7. Kokios dažniausiai priežastys verčia jį daryti? (Kiek man teko domėtis, tik nedidelis skaičius žmonių turi natūraliai baltus dantis, ar tai tiesa?)

Kiekvienas žmogus yra individualus, turi skirtingą emalio sluoksnį, kas daro įtaką dantų spalvai. Dantų spalva priklauso nuo genetinių veiksnių, išorinių ir vidinių veiksnių. Šiais laikais yra didelis maisto produktų pasirinkimas, kurie taip pat turi daug dažančių medžiagų. Maiste esantys pigmentai nusėda ant dantų emalio, o įvairios rūgštys ir taninai labiau sustiprina pigmentų įsigėrimą į dantis. Dantų spalva pasikeičia ir su amžiumi, taip pat dėl rūkymo, didelio kavos arbatos naudojimo, kramtomo tabako, dėl blogos asmeninė burnos higienos. Labai stipriai dantų spalva pasikeičia jeigu vaikystėje buvo naudojama antibiotikų(ypatingai tetraciklino), antibiotikų paveikti dantys ir bala sunkiau, reikia kelių balinimo seansų.

8. Dėl kokių priežasčių dantys gelsta? Kokias priežastis išskirtumėte kaip dažniausias ir, galbūt, žalingiausias?

Dantų spalvos pasikeitimą skatina: spalvoti gazuoti gėrimai, kava, juoda arbata, vynas ir kiti maisto produktai su dirbtiniais dažikliais Didžiausią įtaką turi rugštūs tamsūs produktai.
Žalingiausias – tabakas. Karšti tabako dūmai yra žalingi ne tik burnos gleivinei, karštis atveria ir dentino kanalėlius, todėl pigmentas lengvai patenka į juos, ypač tose vietose, kur yra emalio įtrūkimų ar nusidėvėjimas.

9. Kaip keitėsi dantų balinimo sistemos bėgant metams? Kaip jos tobulėjo?

Dantų balinimas gali būti atliekamas namuose ir odontologo kabinete. Namuose dantis galima balinti balinimo juostelėmis, kapomis. Kabinete- lazeriu, specialia lempa.

10. Šiandien naudojate saugiausią visame pasaulyje balinimo sistemą Beyond. Kokius pranašumus galit išskirti ir kodėl būtent šią sistemą verta rinktis?

Taip, Beyond – saugiausia dantų balinimo sistema pasaulyje.
Mažas dantų jautrumas ir saugi procedūra .Beyond dantų balinimo metu naudojama šalta šviesa žemoje temperatūroje, dėl to dantis dirginamas minimaliai, pacientas nejaučia skausmo ir diskomforto. Specialaus optinio proceso metu pašalinami žalingi ultravioletiniai ir infraraudonieji spinduliai
Tai greitas ir akivaizdus dantų balinimo būdas. Po dantų balinimo, dantų baltumas pakyla per 5 pakopas VITA skalėje. Pacientai iš karto gali pamatyti akivaizdų efektą.
Ilgalaikis dantų baltumas.

11. Prieš balinimą rekomenduojama atlikti burnos higieną. Kodėl? Kiek laiko prieš reikia atlikti higieną?

Prieš dantų balinima privaloma atlikti burnos higienos procedūra, kurios metu nuvalomos apnašos, akmenys, dėl to balinimo medžiaga gali geriau ir efektyviau veikti, geriau nubala dantys. Jeigu burnos higiena bloga, dėl apnašų akmenų visada būna dantenų uždegimas,dantenos kraujuoja, šlapiuoja, tokiu atveju nebus galima užtikrinti kokybiško balinimo ir dantenų apsaugos balinimo metu, kuri yra efektyvi tik esant sveikoms dantenoms

12. Ką būtina žinoti po balinimo? Ko saugotis ir ką daryti?

Per pirmas 24 valandas po balinimo procedūros: nerūkyti, negerti kavos, arbatos, gazuotų rūgščių gėrimų, raudono vyno ir nevartoti kitų dažančių maisto produktų. Taip pat vengti spalvotos dantų pastos bei kitų spalvotų burnos priežiūros priemonių. Reguliariai atlikti profesionalią burnos higieną, kas 6 mėnesius.

13. Nuo kokio iki kokio amžiaus žmonėms galima atlikti balinimą?

Nerekomenduojama vaikams ir paaugliams iki 18 metų. Tokiame amžiuje dantų emalis nėra pilnai susiformavęs, dėl to balinimas gali sutrikdyti emalio formavimąsi. Be to, dantų pulpos kamera, nervas bei dentino kanalai jauname amžiuje yra labai platūs. Tokiu atveju balinimas gali pažeisti nervą, ar sukelti ilgalaikį jautrumą. Amžiaus limito dantų balinimui nėra, svarbu kad patys dantys būtų sveiki.

14. Kam nederėtų atlikti šios dantų balinimo?

• Nėščioms moterims ir maitinančioms krūtimi.
• Asmenims, alergiškiems peroksidui.
• Asmenims, sergantiems dantenų ligomis.
• Asmenims, kurių dantenos pažeistos daugybine recesija (dantenų atsitraukimas).
• Asmenims, kurių dantų audiniai pažeisti karieso, nudilimų, įskilimų.

15. Kas gali atlikti dantų balinimą?

Dantų balinimą gali atlikti tik licenzijuotos gydymo įstaigos.

16. Nusprendus balinti dantis, nuo ko pradėti?

Paskambinti mums! Susisiekus, rezervuosime Jums patogų laiką konsultacijai pas mūsų specialistą. Apžiūros metu su mūsų gydytoju aptarsite ar Jums prieš dantų šviesinimo procedūrą reikalinga profesionali burnos higiena, o sekančio vizito metu bus atlikta Jums tinkama šviesinimo procedūrą.

Svarbu žinoti:

  • Plombos, vainikėliai, negyvi dantys nebąla, todėl dantų protezavimas ir plombavimas turėtų būti atliekami po balinimo.
  • Dantims kurie yra smarkiai pažeisti antibiotikų ( tetraciklino ) gali prireikti daugiau nei vienos procedūros. Po pirmos procedūros, daugumos pacientų dantys tampa penkiais spalvos tonais šviesesni, pacientai lieka patenkinti rezultatais ir 30% pacientų pageidauja tik vienos procedūros.

Rekomenduojame!

Prieš dantų balinimą rekomenduojame atvykti į konsultaciją pas gyd. odontologą. Konsultacijos metu su specialistu išsamiai aptarsite procedūrų eigą, trukmes ir kainas.

Kauno odontologijos klinikoje „Denticija“ dantų balinimą ir burnos higieną atlieka burnos higienistės Rūta Žagelienė ir Eglė Pažarauskaitė.

Eglė Pažarauskaitė ir Rūta Žagelienė

Kilo klausimų? Norite pasikonsultuoti?

Registruokitės čia arba kreipkitės į mus:
Vytauto pr. 14, Kaunas
Mob. tel. +370 671 96979
El. paštas: denticija@kaunodenticija.lt