Greitas gyvenimo tempas, įvairūs susirgimai, infekcijos ar nepakankama burnos higiena neretam lietuviui tampa bedantės šypsenos ir nevisaverčio gyvenimo priežastimi. Tačiau su naujausiomis technologijomis koja kojon žengianti odontologija ir gydytojų odontologų profesionalumas padėti gali jau dabar.

 

Dažna problema

10 % pasaulio gyventojų dar būdami darbingo amžiaus dėl įvairių priežasčių netenka danties. Vien JAV daugiau nei 3 mln. žmonių turi dantų implantus ir šis skaičius nuolatos auga, skelbia JAV dantų implantacijos akademija. Su šia problema prieš dvejus metus susidūrė ir nuo vaikystės dantų gydytojų bijojęs Ignas A. Paniška baimė 33-ejų vyrą pavertė tikru fobijos įkaitu. „Tokie dantys man kainavo ir asmeninę laimę, ir karjerą. Kadangi mano darbe reikia bendrauti su žmonėmis, turėjau diskomfortą. Ne vienas potencialus darbdavys į akis rėžė, jog su išpuvusiais dantimis ateities neturiu“, – liūdnai prisiminė vyras.

Bene visuose jo dantyse žiojėjo skylės, iš burnos sklido nemalonus kvapas, skausmą kėlė prasidėjęs lėtinis uždegimas, o dantų spalva tapo rusva. Besilankydamas pas daugelį gydytojų Ignas tik nusivildavo. Kiekvienas bandymas susitvarkyti dantis buvo pernelyg skausmingas. „Aplankiau apie 7 klinikas tiek Vilniuje, tiek ir Kaune. Jūs net neįsivaizduojate, kiek pastangų man kainavo kiekvienas vizitas, tačiau sulaukdavau tik dvejonių, ar apskritai man pavyks padėti. Realios pagalbos sulaukiau tik Kauno klinikoje „Denticija“, – prisiminė Ignas.

Gydytojų konsiliumas dėtaliai apžiūrėjo 3D nuotraukas tikėdamiesi, kad galbūt pavyks juos visus sutaisyti ir neprireiks šalinti. Tačiau po daugelio prastos burnos higienos ir nepriežiūros metų itin pažeistų priekinių viršutinio žandikaulio dantų išgelbėti nepavyko. Į jų vietą buvo įsukti „Zimmer Biomet“ implantai ir ant jų pritvirtintos bemetalės keramikos protezai, o visi šalia esantys dantys sutaisyti. Gaminant šiuos implantus yra naudojamos unikalios technologijos, todėl jie ne tik greičiau prigyja, bet juos galima įsukti iš karto po danties rovimo. Atlikti nepriklausomi moksliniai tyrimai rodo, jog trigubo sriegio implantų pirminis stabilumas yra pats geriausias, lyginant su kitų implantų gamintojų analogiškais gaminiais.

„Iš pradžių dantų rovimas, implantai ir gydymas, nors ir trumpas bei efektyvus, skambėjo tikrai baisiai, bet šiandien juk plačiai šypsausi ir nebebijau apsilankymų odontologo kabinete. Niekas net neįtaria, kad tai ant implantų suprotezuoti dantys.“, – nusijuokė pacientas.

 

Teko mokėti dukart

Visame pasaulyje puikiai žinomos Amerikos įmonės „Zimmer Biomet“ tampa tikru išsigelbėjimu ne tik jauniems pacientams. 65 m. Elena M. neteko visų apatinio žandikaulio dantų. Tačiau moderniems implantams moteris ryžosi ne iš karto. „Iš pradžių dar norėjau sutaupyti. Maniau, kad pasigaminus paprastą dantų plokštelę nepajausiu jokio skirtumo. Tačiau tai niekaip negali atstoti savų dantų. Plokštelė buvo nepatogi nešioti, kalbantis prisidengdavau burną, nes jausdavau, kad štai dar vienas žodis ir ji iškris, o valgis užkliūdavo už plokštelės kraštų“, – prisiminė moteris.

Jai specialistai apatiniame žandikaulyje įsuko 4 ilgaamžius iš geriausios 5 klasės titano lydinio „Zimmer Biomet“ implantus ir pagamino cirkonio fiksuotą protezą ant implantų. Dėl šio implanto specialių medžiagos savybių ir apdirbimo technologijos jis puikiai prigyja, mikrogrioveliai apsaugo nuo kaulo tirpimo. „Maniau, kad sutaupysiu pasirinkta plokštelę, bet būčiau daug daugiau sutaupiusi jei būčiau iš karto kreipusis į šios klinikos medikus. Visos procedūros užtruko trumpą laiko tarpą, o gydytojai be galo dėmesingi, rūpestingi. Ne veltui sakoma, kad skūpus moka du kartus“, – samprotavo p. Elena.

 

Implantai pasiteisina visais atvejais

Specialistai pažymi, kad pacientų giriami „Zimmer Biomet“ implantai tinka tiek netekus vieno ar keletos dantų, tiek ir prireikus pašalinti visus dantis. Ant implantų gaminami fiksuoti arba išimami protezai iš metalo ar bemetalės keramikos. Įrodyta, kad dantų plokštelė pateisina tik iki 20 % pacientų lūkesčių, o dantų protezai ant implantų pasiteisina net 100 %.

Kauno odontologijos klinikos „Denticija“ gydytoja ortopedė Asta Domanskienė kasdieniame savo darbe susiduria su dantų netenkančiais pacientais. Medikė pastebi, jog laikyti tai tik vyresnio amžiaus žmonių problema yra klaidinga. „Nemažai jaunų žmonių netenka dantų. To priežastimi gali tapti netinkamas ankstesnis dantų gydymas, baimė laiku kreiptis į gydytoją odontologą, traumos, nepakankama burnos higiena, įvairios infekcijos, lėtinės ligos, lėtinis periodontitas ir kt. Tai išspręsti šiandien padeda „Zimmer Biomet“ implantai – vardijo gydytoja odontologė.

Kasdien įvairaus amžiaus žmonėms „Zimmer Biomet“ implantus įsukantis burnos chirurgas Gvidas Jankauskas pastebi, kad labai svarbu dantį šalinti ir implantuoti pas tą patį gydytoją. „Labai svarbu atkreipti dėmesį ir į profilaktiką. Dirbdamas pastebiu, kad dažnai žmonės laukia iki paskutinės sekundės ir vos tik skausmas tampa nepakeliamas skuba į odontologijos kliniką, nors problemą galima išspręsti daug anksčiau ir paprasčiau. Norėčiau paskatinti žmones nebijoti ateiti pasitarti ir pasikonsultuoti. Šiandienė odontologija gali labai daug, todėl tereikia pasinaudoti jos teikiamomis galimybėmis. Įsukant „Zimmer Biomet“ implantus klientai nejaučia jokio skausmo ar baimės. Tai atliekama taikant sedaciją (vaistais, leidžiančiais atsipalaiduoti implanto įsukimo metu, – aut.past.)“, – drąsinančių žodžių negailėjo gydytojas profesionalas G.Jankauskas.

Medikai pataria kas pusmetį profilaktiškai atlikti detalią dantų apžiūrą, o atsiradus skausmui, pastebėjus kariesą, dantų spalvos ar struktūros pakitimus, nedelsti.

odontologijos klinika denticija komandaUžsukite į “KaunoDenticija” odontologijos kliniką ir specialistai padės Jums išsirinkti tinkamiausią dantų atkūrimo būdą.
Tel. Registracijai +370 671 96979
www.kaunodenticija.lt