Ar jums patinka jausti skausmą? Tikriausiai – NE. Todėl, kai lankomės pas gydytoją odontologą  tikimės, kad procedūros bus kuo malonesnės ir neskausmingos. Daugeliui jau vien nuo minties, kad artėja vizitas pas gydytoją odontologą kūnų perbėga šiurpuliukai ir pradeda greičiau plakti širdis. Lyg neužtektų skausmo baimės, prisideda ir kiti pojūčiai: aplinka, kurioje pilna odontologinių instrumentų, garsai ir kt… Išeitis iš tokių atvejų tikrai yra. Medicinoje, kartu ir odontologijoje, yra priemonių, kurios ne tik palengvina gydytojų odontologų darbą bet ir pacientams suteikia komforto jausmą. Viena jų – INTRAVENINĖ SEDACIJA (bendrinė nejautra), kurią taiko kartu su gydytoju odontologu ar chirurgu dirbantis anesteziologas-reanimatologas.

 

Kas yra intraveninė sedacija (bendrinė nejautra)?

SEDACIJA – sunaikina baimę.
Tai medikamentų sukeltas sąmonės slopinimas ir raminimas, norint suteikti pacientui komfortą ir ramybę. Pacientas yra nemiegantis, bet atsipalaidavęs, nejaučia baimės, arba miegas yra toks iš kurio pacientas lengvai pažadinamas. Pacientas nesirūpina kas vyksta aplinkui, procedūros visiškai arba iš dalies neatsimena.

Kada gali būti taikoma intraveninė sedacija?
1. Pacientams išreiškiant norą odontologinę procedūrą atlikti bendrinėje nejautroje;
2. Pacientams paniškai bijantiems adatos dūrio, nepakenčiantiems įvairių gydytojo odontologo kabineto garsų ar kvapų ir jaučiantiems nesuvaldomą stresą bei nerimą prieš kiekvieną vizitą pas gydytoją.
3. Kuomet numatoma ilga odontologinė procedūra ir pacientui gali būti sunku išbūti išsižiojus ar išsėdėti kelias valandas;
4. Pacientams, kurie jaučią stiprų pykinimo, žiaugčiojimo refleksą bei jaučia nerimą, baimę prieš procedūrą;
5. Pacientams turintiems žemą skausmo slenkstį ar itin jautrius dantis.

Ar tai saugu?
Tai yra visiškai saugu, jei anesteziją atlieka kvalifikuotas anesteziologas-reanimatologas, dirbdamas komandoje kartu su patyrusiu gydytoju odontologu.

Kokie intraveninės sedacijos PRIVALUMAI?
1. Tai puiki išeitis, kai pacientas nenori nieko žinoti apie procedūrą;
2. Tai būdas taisyti dantukis  nesukeliant nemalonių prisiminimų gydytojo odontologo kabinete;
3. Bendrinės nejautros pradžia yra greita ir jos gylis yra kontroliuojamas, papildomai skiriant ar nutraukus vaisto skyrimą į veną. Tai didžiulis privalumas lyginant su kitomis nejautriomis;
4. Intraveniškai skiriant medikamentus galima sukelti gilesnę bendrinę nejautrą (sedaciją), nei vien tik išgeriant vaistus;
5. Bendrinės nejautros metu naudojamų vaistų pagalba yra sukeliamas laikinas atminties praradimas procedūros laikotarpiui;
6. Vidutinio lygio nejautros atveju (būdraujanti sedacija), pacientas pažadinamas ir gali bendradarbiauti su gydytoju odontologu, atlikti tam tikrus veiksmus.

Kokią galime padaryti išvadą? Šiais laikais nėra priežasčių baimintis odontologinio gydymo. Dantų gydymas be skausmo – tai kasdienė gydytojų odontologų darbo praktika, todėl visi, kurie turi skausmo fobiją, gali lengviau atsikvėpti.

INTRAVENINĖS SEDACIJOS KAINA, EUR

Trumpa bendroji nejautra110,00 EUR
Vidutinės trukmės bendroji nejautra170,00 EUR
Ilgos trukmės bendroji nejautra220,00 EUR