Registracija telefonu: +370 671 96979
Denticijos klinikų kontaktaiKlinikos

Naujienos

Kaip paruošti vaiką vizitui pas odontologą?

Kaip paruošti vaiką vizitui pas odontologą?

Patarimais dalinasi Kauno Denticijos gyd. odontologė Evelina Šriupšaitė:

Neretai balti chalatai mažiems vaikams sukelia stresą ir baimę. Šie nemalonūs pojūčiai gali dar labiau sustiprėti vizito pas odontologą metu – vaikui tai nepažįstama aplinka, kabinete daug bauginančių instrumentų, kėdėje – ryški šviesa.
Kaip gi tinkamai pasiruošti vizitui pas odontologą, kad mažasis pacientas į kabinetą įžengtų su šypsena?
Kalbėtis su vaiku dar namuose

Svarbiausia, ką turėtų padaryti tėveliai – tai pozityviai nuteikti vaiką. Pirmiausia galima vaikui paaiškinti, jog pas odontologą einame tam, kad sužinotumėme, kaip reikia rūpintis dantukais ir kiek kartų per dieną juos valyti. Taip pat vaikui papasakoti, jog gydytojas gali norėti pasižiūrėti į mūsų dantukus – ar jie tikrai yra švarūs, ar ant dantukų nėra bakterijų.

Jei numanote, kad vaikui reikia dantukų gydymo, stenkitės žaismingai ir vaikui suprantama kalba paaiškinti apie dantų gydymo procedūrą. Galima papasakoti, jog pirmiausia gydytojas nuo dantuko nukrapšto dideles bakterijas (parodykite dantų krapštuką – imituoja zondą), vėliau dantukas nuprausiamas su dušu. Kol dantis prausiamas, vanduo iš burnos susiurbiamas su šiaudeliu. Kai jau dantukas nupraustas, ant jo užlipinamas plastilinas (arba dantukas suklijuojamas klijais).

Jeigu vaikas jautrus garsams ir prisilietimams, pamėginkite įsigyti ir dantis valyti elektriniu dantų šepetėliu – jo vibracija panaši kaip ir odontologo kabinete naudojamų antgalių. Jei vaikui nepatinka ryški šviesa – atvykdami pas odontologą galite atsinešti akinius nuo saulės.

Vizitai anksti ryte

Visgi jeigu mintis, kad reikės eiti pas odontologą, jūsų vaikui kelia stresą – parinkite tinkamą vizito laiką. Kad nereikėtų visą dieną nerimauti ir būti irzliems – atvykite į kliniką ryte, tik išmiegojus.

Nesakyti, kad tau nieko nedarys

Neretai atvykus pas odontologą vaikai susijaudina, būna neramūs. Labai svarbu tėveliams neguosti vaikų sakant “tau nieko nedarys”. Gydytojas pats, matydamas vaiko nusiteikimą, bandys surasti tinkamiausią metodą, kaip prikalbinti mažąjį pacientą dantukų apžiūrai ar gydymui. Jei vaikas ypatingai jautrus – galbūt pirmasis vizitas bus tik susipažinimui ir pasikalbėjimui.

Nekalbėti apie skausmą

Nereikia vaikui pasakoti, jog gydymo metu gali skaudėti. Venkite žodžio “skausmas”. Gydant dantukus odontologas subtiliai paklaus vaiko reikiamų klausimų, pvz., ar stipriai nekutena, ar nėra jautru arba nemalonu ir įvertins, kaip jaučiasi jūsų vaikas.
Registruokitės nemokamai dantų patikrai pas gyd. Eveliną Šriupšaitę iki rugsėjo 15 d. bei kartu gaukite pažymą ugdymo įstaigai.

Daugiau apie gydytoją Eveliną Šriupšaitę: http://kaunodenticija.lt/gydytojai/evelina-sriupsaite/