Registracija telefonu: +370 671 96979
Denticijos klinikų kontaktaiKlinikos

Naujienos

Kaip prižiūrėti dantis ORTODONTINIO GYDYMO metu

Kaip prižiūrėti dantis ORTODONTINIO GYDYMO metu

Ortodontija, breketai

Dažnai užduodamas klausimas ar gali ortodontinis gydymas (breketai,plokštelės bei kiti ortodontiniai aparatai) pakenkti dantims?. Šiuolaikinės technologijos ortodontiniam gydymui suteikia daug papildomų galimybių, tačiau tinkamai neprižiūrint burnos ertmės, nesilaikant burnos higienos, galimas neigiamas poveikis dantims ir dantenoms. Gydymo metu labai svarbu, kad tiek dantys, tiek dantenos būtų sveiki.

Dantų valymas šepetėliu

Pacientų,nešiojančių breketus burnos higiena privalo būti dažnesnė ir kruopštesnė. Galite naudoti ir įprastinį dantų šepetėlį, tačiau mūsų klinikos psecialistai Jums rekomenduotų naudoti specialius šepetėlius, turinčius 3 eilių šerelius,vidutinio kietumo, jais lengviau pasieksite sunkiai prieinamas vietas. Tokius šepetėlius galite įsigyti ir mūsų klinikoje. Dantis reikia valytis po kiekvieno valgio ir prieš miegą. Pirmiausia horizontaliais judesiais yra išvalomos sritys aplink breketus, tuomet valomi dantų skruostiniai kramtomieji ir vidiniai paviršiai. Prieanginiai paviršiai gali būti valomi šluojamaisiais,sukamaisiais judesiais. Taip pat yra labai svarbu nuvalyti apnašas ir maisto liekanas tarp breketų,po lanku. Jei išvalyti dantų nėra sąlygų, būtinai skalaukite burną vandeniu.

Būtinas tarpdančių valymas

Tarpdančiams valyti naudojami higieniniai siūlai arba tarpdančių šepetėliai. Valant šepetėliu braukiama danties paviršiumi 4-5 kartus.

Skalavimo skysčiai

Pacientams nešiojantiems ortodontinius aparatus, rekomenduojami skalavimo skysčiai, kurie savo sudėtyje turi fluoro bei kitų medžiagų, slopinančių apnašų atsiradimą, mažinant mikroorganizmų aktyvumą.

Labai svarbu gerai išvalyti dantis apie breketus, kitu atveju dantų emalis pradeda tirpti ir danties paviršiuje lieka baltos dėmės.

Kas keturis mėnesius lankykites pas gydytoją odontologą arba burnos higienistą, kad jis atliktų profesionalią burnos higieną.

Atminkite!

Gydymo pradžioje breketų sistemos dalys gali spausti, trinti lūpų ar skruostų gleivinę. Šiems diskomfortams panaikinti breketus galima izoliuoti specioliomis priemonėmis – vašku ar silikonu ir po keletos dienų trinimas išnyks ir gleivinė užgis.

Visą gydymo laikotarpį negalima kasti ir kramtyti kieto maisto, pvz.kepta duona,morka, džiuvesėliai,obuoliai,riešutai, spragėsiai, kieti grūdai. Kietesnį maistą reikia supjaustyti gabaliukais,kad kandant ar kramtant breketai ar jų sistemos dalys neišlinktų ar neatšoktų nuo dantų. Stengtis vartoti kuo mažiau saldumynų. Rekomenduojama gerti tik ne saldžius gėrimus (vanduo,nesaldinta arbata). Kramtomosios gumos vengti, ji gali apvelti breketus ir juos bus sunku išvalyti.

Jei sportuojate ar užsiimate kita aktyvia veikla, reikia būti atsargiems, kad išvengtumėte traumų ir nesulaužytumėte aparatų. Jei nuo breketų sistemos nulūžta, atsiklijuoja kokia nors dalis, kaip įmanoma skubiau susisiekite su Jus gydančiu specialistu!.

Odontologijos klinikoje Kaune „Denticija“ Jums bus suteikta profesionali gydytojos  ortodontės Ilonos Tercijonaitės-Pamarnackienės pagalba, bei parenkamas Jums individualiai tinkamiausias ortodontinis gydymas.