Kartu su šiltesniais orais Kauno odontologijos kliniką „Denticija” papildė dar viena komandos narė ir šilta asmenybė – gydytoja odontologė Eglė Miniotaitė. Susipažinimo proga parengėme trumpą interviu, kuriame gydytoja atskleidžia – kodėl odontologija ir ką daryti, kad klientas visuomet būtų patenkintas!

Ar nuo pat mažens žinojote, kad specializuositės odontologijos srityje?

Vaikystėje dažnai keisdavau savo nuomonę. Čia labiau tiktų klausimas, kuo tik aš nenorėjau būti. Tačiau patys pirmieji ženklai, bylojantys apie mano polinkį medicinos mokslų sričiai, buvo nuolat pleistrais aplipinti ir apibintuoti žaislai. Vėliau, formuojantis asmenybei ir individualioms sąvybėms, savyje atradau kantrybę bet kokiam atliekamam darbui, kruopštumą: niekada nedarydavau darbų kuo greičiau ar atmestinai, visada apgalvodavau net menkiausias smulkmenas. Kad pasirinksiu medicinos mokslus, žinojau jau mokykloje, o konkrečiai odontologiją – tik vyresnėse klasėse. Visada sakydavau: „Kaip gali žinoti, kas tau patinka, o kas ne, kai net nesi pabandęs?”.Ir pabandžius supratau, kad pasirinkau teisingai.

Kaip manote, kas svarbiausia, kad gydymas vyktų sklandžiai ir pacientas būtų visada patenkintas?

Manau pati svarbiausia sąlyga, pradedant gydymą, – teisingas ir aiškus gydytojo ir paciento tarpusavio dialogas. Jeigu pacientas nejaus pasitikėjimo, nesupras ir neįsiklausys gydytojo kalbos, joks gydymas neatneš gerų rezultatų. Tai abipusis darbas: tiek gydytojas privalo aiškiai, suprantamai ir konkrečiai paaiškinti pacientui apie jo esamą burnos būklę, taip pat ir pacientas privalo būti motyvuotas, suprasti savo problemas ir jas spręsti kartu su gydytoju komandoje. Tik tada darbas atneš gerus rezultatus bei abipusį pasitenkinimą.

Kaip jūs toliau tobulėjate? Iš kur semiatės žinių ir naujovių odontologijoje?

Visų pirmą turiu savo gydytojus – autoritetus, į kuriuos visada lygiuojuosi ir kurie man yra didelis pavyzdys. Visada stengiuosi dalyvauti ne tik teoriniuose, bet ir praktikiniuose kursuose. Netrukus vyksiu į savaitę truksiančius kursus Lichtenšteine, specialiai parengtoje mokomojoje bazėje, o grįžusi nekantrauju visas įgytas žinias perteikti savo darbuose. Tik nuoseklus tobulėjimas ir paties specialisto darbo įnašas leis būti geriausiam iš geriausių.

Ką patartumėte pacientams, kad kuo ilgiau pavyktų išlaikyti sveikus dantukus?

Pats svarbiausias dalykas – gera individuali burnos higiena. Tinkamai prižiūrint dantis ir profilaktiškai lankantis pas odontologą bei burnos higienistą galima ne tik išvengti brangaus ir ilgai trunkančio dantų gydymo, tačiau taip pat stabilizuoti periodonto ligas bei užkirsti kelią ankstyvam dantų netekimui.

Dėkojame gydytojai už nuoširdų pokalbį ir linkime sėkmės profesinėje srityje!