Dažnas nė neįtaria, kokia svarbi yra žandikaulio sveikata. Jis ne tik suteikia ir palaiko veido formą, bet ir tiesiogiai veikia dantų būklę. Juk ant silpnų pamatų tvirto namo nesuręsi. Visgi, problemų žandikaulio sveikatai tikrai kyla: laiku nesusirūpinus šis stambus kaulas gali imti tiesiog… nykti.

Rimto sutrikimo priežastys – iš kasdienybės

Žandikaulio irimą nulemia daug veiksnių: negydomi dantų šaknų kanalai, periodonto ligos, traumos ar sudėtingas auglių bei cistų šalinimas. Kartais ir įgimtos ligos suvaidina lemiamą vaidmenį. Visgi, pati dažniausia žandikaulio nykimo priežastis – tai prarasti ir neatkurti dantys. Dauguma numoja ranka: nėra danties, nebėra ir problemos. Koks klaidingas šis įsitikinimas!
Tuščią tarpą dantų eilėje pastebi ne tik aplinkiniai, bet ir Jūsų organizmas. Burnoje prasideda pasikeitimai: likusieji dantys ima krypti ir palengva linksta į trūkstamo danties erdvę, o viršutinio žandikaulio dantys slenka žemyn. Šitaip ne tik deformuojasi dantų išsidėstymas, bet ir mažėja prarasto danties ertmė. Tai reiškia vieną paprastą dalyką: ateityje nusprendus atkurti trūkstamą dantį laukia ne tik jo atstatymo procedūra, bet ir nemenkas pasiruošimas tam. Juk burnoje vietos danties sugrąžinimui jau beveik nebeliko!

 

Pasekmės pajuntamos ne iškarto

Rimčiausias prarasto danties padarinys – nykstantis žandikaulio kaulas – pastebimas ne iškart. Irdamas jis kartu tempia ir dantenas. Dantys tampa jautrūs, atsidengia jų kakleliai. Be trūkstamo danties keliamų nepatogumų, tenka kęsti dantenų maudimą ar net kraujavimą. Ne vienas pacientas pastebi, jog smarkiai sumažėja valgymo malonumas. Tampa sunku kramtyti kietą maistą, karšti patiekalai ar gėrimai ima kelti nemalonius pojūčius. Dėl minėtų priežasčių dažnas ima riboti savo mitybos racioną ir vengti tam tikrų produktų. Tai dar labiau pablogina situaciją: juk gerai žandikaulio sveikatai būtina kramtymo apkrova! Susidariusi situacija – pats tiesiausias kelias į virškinimo problemas, padidėjusį skrandžio rūgštingumą ir įkyriai prastą kvapą iš burnos.

 

Pagreitėjęs senėjimas – dalis proceso

Žandikaulio kaulo tirpimas paliečia ne tik sveikatą. Ženkliai nukenčia ir kitas, visiems svarbus aspektas: veido patrauklumas. Sakoma, kad grožį kiekvienas supranta skirtingai, tačiau šios pasekmės nenudžiugintų nė vieno. Nykstant žandikauliui, drastiškai keičiasi apatinė veido dalis. Smakro sritis ima pastebimai mažėti, nyksta jos forma. Burnos bei kaklo srityje sparčiai glemba oda, atsiranda gilios raukšlės. Šitaip galima pasenti net 10-ia metų!

Visgi, žandikaulio kaulo irimas gali būti sustabdytas, o padariniai – panaikinti. Susidūrusiems su šia problema skiriama kaulo atkūrimo operacija, dar vadinama kaulo augmentacija.

žandikaulio nykimas

 

Į operacinę – kas penktas pacientas

Statistinis kaulo atkūrimo operacijos pacientas – 35-60 metų amžiaus. Delsiančiųjų daug: atkurti prarastą kaulą tenka kas penktam dėl implantacijos į odontologą besikreipusiam pacientui. Procedūra gali būti paskirta tiek apatiniam, tiek viršutiniam žandikauliui. Tiesa, viršutinysis įprastai kelia daugiau problemų, kadangi neretai kaulo atkūrimo procedūrą tenka derinti su sinuso dugno pakėlimu.
Nykstantis žandikaulis gali būti atkurtas pasitelkus nuosavą arba dirbtinį kaulą. Operacija užtrunka apie 1-3 valandas. Jos metu naudojama vietinė nejautra, tad net ir labiausiai įsibauginęs pacientas nepajus skausmo. Operacijos metu atidengiama žandikaulio vieta, kurioje trūksta kaulo. Persodinamas nuosavas arba dirbtinis kaulo blokas, pjūvis užsiuvamas ir paliekamas gyti. Tiesa, gijimo procesas reikalauja kantrybės: įprastai jis trunka nuo 6 iki 9 mėnesių.

Gydymo sėkmę nulemia paciento pasirinkimas

Ilgai nedelsiant, augmentacijos procedūra tampa žymiai lengvesnė arba jos gali būti išvengta visai. Tinkamai pasirūpinus žandikaulio sveikata, atsiveria naujos gydymo galimybės: įmanomos tampa dantų implantacijos, protezavimo bei kitos visapusiško gydymo procedūros.

Laimi pacientai laiku suskubę pasirūpinti savo sveikata. Tinkamos odontologijos klinikos pasirinkimas tampa toks pat svarbus kaip ir ryžtas gydytis. Kauno odontologijos klinikoje „Denticija“ dirba vieni geriausių Lietuvos odontologijos specialistų. Klinikos svečiai apgaubiami personalo rūpesčiu, mėgaujasi maksimaliu komfortu ir aptarnavimo kokybe. Gydymas vyksta be baimės ar skausmo: sąmoninga sedacija leidžia pacientams išvengti bet kokių nemalonių pojūčių procedūrų metu. Itin aukštus rezultatus padeda pasiekti moderni klinikos įranga: 3D rentgenas, intraoralinė kamera, skaitmeninis nuskausminimas bei minkštųjų audinių lazeris. Tinkamose rankose net sudėtingiausios problemos – sėkmingai išsprendžiamos!

Kauno odontologijos klinika „Denticija“
Vytauto pr. 14, Kaunas
Tel.: (8 37) 220202
Mob. tel. +370 671 96979
El. p. denticija@kaunodenticija.lt