Registracija telefonu: +370 671 96979
Denticijos klinikų kontaktaiKlinikos

Periodontologija

Periodonto ligų paplitimas Lietuvos gyventojų tarpe yra labai didelis (apie 90 %), todėl svarbu kiekvieną pacientą tinkamai ištirti šių susirgimų atžvilgiu ir parinkti optimalų gydymą ir profilaktinį režimą.

Negydant periodontito, pirminiai klinikiniai požymiai laikui bėgant progresuoja į sunkias periodontito stadijas, kurios pasireiškia danties paslankumu, o galiausiai ir danties netekimu.  Pagrindinis šios ligos pavojus yra tas, kad simptomai vystosi lėtai ir be skausmo, tad ilgus metus pacientas ligos gali net nepastebėti.

Periodontologija – liga, kurios metu uždegimas pažeidžia dantį supančius audinius: dantenas, periodonto raištį, cementą, alveolės kaulą.

Kodėl išsivysto dantenų uždegimas (gingivitas) ar periodontitas?                                              

                                                                                kicklinika-periodontitas

Kai žmogaus individuali burnos higiena nėra pakankama ar taisyklinga, dantų paviršiuose kaupiasi minkštas apnašas, kuriame laikui bėgant mikroorganizmų koncentracija didėja. Jeigu apnašas neišvalomas įprastomis higienos priemonėmis, dantenos paburksta, pradeda kraujuoti, vystosi dantenų uždegimas – gingivitas. Vėliau vyksta minkšto apnašo mineralizacija (virsta akmeniu). Akmuo formuojasi ant dantų ne tik virš dantenų, bet ir po jomis. Dėl dantenų uždegimo susiardo periodontologinis raištis ir tarp dantenų ir danties susidaro plyšys, vadinamoji „kišenė“ ir uždegimas pradeda greitai plisti kaule aplink dantį. Tuomet gingvitas virsta periodontitu (paradontozė).

Kaip atpažinti ligą? Pagrindiniai simptomai:
-paraudusios dantenos;
-dantenų kraujavimas,
-padidejas dantų jautrumas karštam, šaltam, rugščiam maistui;
-nemalonus kvapas iš burnos;
-dantenų nusmukimas, šaknų apsinuoginimas;
-tarpų tarp dantų atsiradimas dėl kaulo tirpimo;
-dantų paslankumas, klibėjimas.

Jeigu pastebėjote bent vieną iš minėtų ligos požymių, nedelsiant kreipkitės į periodontologą, nes net ir paprastas dantenų kraujavimas dažnai gali slėpti klastingą ligą.

Kaip gydomas periodontitas?
Kauno odontologijos klinikoje „Denticija“ pasirūpinsime periodonto ligų profilaktika – nechirurginiu ir chirurginiu gydymu.

1. Nechirurginis periodontito gydymas prasideda nuo profesionalios burnos higienos procedūros, kurios metu nuvalomi dantų akmenys ir minkštosios apnašos, atliekama dantų bei dantų šaknų poliravimo procedūra. Ši procedūra  sustabdys kenksmingų bakterijų plitimąir užkirs kelią tolesnei ligos eigai. Bus primenama, kaip teisingai valytis dantis namuose.

2. Chirurginis periodonto gydymas dažniausiai atliekamas tik tada, kai nechirurginis gydymas neduoda norimų rezultatų. Jei yra tolygus kaulo tirpimas, dažniausiai atliekama lopo operacija, kurios metu, pašalinami gilieji likę akmenys, uždegiminiai audiniai,  po to dantenų audiniai priglaudžiami prie dantų ir susiuvami.

Kaip prižiūrėti dantis po atliktos procedūros?
-Profilaktiškai atlikti profesionalią burnos higieną;
-Pirmaisiais metais periodiškai kas 3-4 mėn. lankytis pas periodontologą;
-Dažnai ir kokybiškai valytis dantis – naudoti siūlą, specialius šepetėlius, burnos skaliklį.

Palaikomasis gydymas būtinas tam, kad ateityje būtų galima išvengti atsinaujinančios ligos.