Registracija telefonu: +370 671 96979
Denticijos klinikų kontaktaiKlinikos

Rentgenologiniai tyrimai

Rentgenologiniai tyrimai

Dantų rentgeno nuotrauka parodo smulkiausius dantų pažeidimus, anomalijas, detales, reikalingas kokybiškam gydymui.

Šiuolaikinė odontologija nebegali apsieiti be rentgenologinių (radiologinių) tyrimų. Jie gydytojams odontologams leidžia tiksliai planuoti pacientų gydymą, dantų protezavimą, dantų implantaciją ir kitas procedūras.

Kauno odontologijos klinikoje „Denticija“ atliekamos šios rentgeno nuotraukos:

  • 3 D nuotraukos (kompiuterinė tomografija);
  • 2 D nuotraukos (panoraminės nuotraukos);
  • Cefalogramos.

Panoraminės nuotraukos reikalingos beveik visais atvejais, nes jos yra pagrindinės apžvalginės dantų rentgeno nuotraukos. Jos leidžia matyti dantų būklę, identifikuoti tam tikrus karieso, ėduonies pakitimus, įvertinti dantų šaknų būklę, pamatyti dantų šaknų kanalų būklę, nustatyti, kur yra patirpęs kaulas, kur yra tam tikri pokyčiai, pavyzdžiui yra matoma aštuntų (protinių) dantų pozicija – protiniai dantys gali būti neišdygę, taip pat galima pamatyti virškomplektinius dantis. Kitaip tariant, panoraminė rentgeno nuotrauka pateikia burnos išklotinę. SIRONA Orthopos SL 3D atliekamos panoraminės nuotraukos yra kokybiškesnės, didesnio tikslumo, aukštesnės raiškos lyginant su senesniais 2D modeliais.

3D nuotrauka (kompiuterinė tomografija) yra vienintelis diagnostinis testas, kuris suteikia gydytojui visą išsamią informaciją apie burnos ertmės būklę. 3D nuotrauka ne tik parodo realų žandikaulių bei aplink juos esančių sričių vaizdą, bet ir leidžia gydytojui tiksliai suplanuoti visus chirurginio gydymo etapus.

Aparatas SIRONA Orthophos SL 3D taip pat atlieka ir šoninę cefalogramą. Tai speciali, tik ortodontijoje naudojama rentgeno nuotrauka. Pagal ją yra atliekama daugybė matavimų, leidžiančių tiksliau ir objektyviau įvertinti esamą situaciją bei parinkti tinkamiausią gydymą.

Nors vis dar tikima mitu, kad rentgenologiniai tyrimai labai kenkia ir pacientai gauna dideles apšvitos dozes, baimintis nė trupučio neverta.

Odontologijos klinikoje naudojama moderni aparatūra užtikrina, kad rentgeno spindulių pluoštas yra labai siauras ir taikomas tik į tiriamą sritį, o papildomai nuo spinduliuotės apsaugo švino prijuostės.