Registracija telefonu: +370 671 96979
Denticijos klinikų kontaktaiKlinikos

Vaikų odontologija

Vaikų odontologija, vaikų odontologas

Lietuvoje gaji nuomonė, kad didžiausią dėmesį vaikų dantims reikia skirti tada, kai išdygsta nuolatiniai dantys. Tačiau trijų iš keturių vaikų vadinamieji pieniniai dantys yra pažeisti karieso (ėduonies). Tai tik įrodo, kad odontologijos gydytojai visiškai teisūs – vaikų dantimis reikia rūpintis nuo pat pirmojo dantuko išdygimo.

Jau išdygus pirmiesiems dantukams tėvai turėtų atkreipti dėmesį ir stengtis juos nuolat nuvalyti drėgnu marlės tamponėliu, o prieš einant miegoti vaikui neduoti saldžių, turinčių daug angliavandenių gėrimų bei maisto.

Mažyliui paaugus būtina jį mokyti burnos higienos pradmenų. Tačiau patys mažyliai nesugebės tinkamai nusivalyti apnašų nuo dantukų, todėl dantis valyti turėtų pabaigti tėvai, o esant sunkumams – kreiptis į odontologijos gydytoją, kuris profesionaliai nuvalys susikaupusias ant dantukų apnašas.

Su odontologijos gydytoju vaikus tėvai turėtų supažindinti gerokai anksčiau nei prireikia odontologo paslaugų. Odontologijos klinikos Kaune „Denticija“ specialistai ne tik profesionaliai bei draugiškai mažylius supažindins su klinika, personalu, naudojama aparatūra, bet ir psichologiškai paruoš Jūsų atžalas būsimiems vizitams.

Tėvai turėtų žinoti, kad gydyti būtina ne tik nuolatinius, bet ir pieninius dantukus. Negydomi jie gali sukelti nuolatinį skausmą, rimtesnes ligas, tokias kaip pulpitą ir periodontitą, sukelti miego, elgesio sutrikimų. Be to, per anksti pašalintas pieninis dantis, gali lemti kreivą nuolatinių dantų dygimą.

Reguliarūs vizitai pas odontologijos gydytoją apsaugos Jūsų vaikų dantis nuo šių bėdų.

Tuo tarpu išdygus nuolatiniams krūminiams dantukams tėvai turėtų pasirūpinti, kad odontologas jų vageles padengtų specialia priemone – silantais.

Dantų hermetizavimas silantais užtikrina, kad krūminių dantų vagelėse nesikaups maisto likučiai, apnašos, kurios gali sukelti ėduonį. Silantais hermetizuojami tik sveiki dantys, todėl svarbu tą atlikti kuo anksčiau. Esant kariesui pirmiausia dantukai privalo būti gydomi.

Odontologijos gydytojo kabinete vaikai kartu su tėveliais turėtų lankytis kas pusę metų. Taip užtikrinsite, kad Jūsų mažylis ilgai džiaugsis sveikais dantukais, o ankstyvos dantų ligos nesukliudys dygti sveikiems nuolatiniams dantims.