Komandos gretos nenustoja didėti! Kauno odontologijos klinikoje „Denticija“ turime naują gydytoją odontologę – Birutę Abromavičienę. Ši jauna specialistė nuo šiol klinikoje teiks endodontinio gydymo paslaugas. Trumpas pažintinis interviu su Birute:

Ar prisimenate savo pirmąjį vizitą pas vaikų gyd. odontologą? Koks jis buvo?

Taip, prisimenu. Tai buvo įsimintiniausia diena ne tik man, bet ir mano mamai. Aplinkui mačiau daug baisių instrumentų, didelių replių. Gydytoja odontologė man nieko nepaaiškino, nesistengė nuraminti. Atvykau pasišalinti danties, o tam prireikė net kelių asistentų. Buvo gana baisoka.

Kodėl nusprendėte rinktis gyd. odontologės specialybę?

Vaikystėje teko susiduri su gydytoja, kuri į savo darbą, manau, nežiūrėjo rimtai. Į polikliniką reikėdavo eiti bent kartą į mėnesį, nes visos plombos krisdavo. Po kurio laiko man atsirado didelis baimės jausmas, kiekvienas vizitas baigdavosi isterija. Galų gale teko dantis gydyti su narkoze. Tuo metu persirašėme pas kitą gydytoją, kuri pakeitė mano požiūrį į odontologus. Ši gydytoja viską paaiškindavo, nuramindavo, nebereikėjo jos sutvarkytų dantų gydyti dar kartą. Nuo tada atsirado noras tapti gera gydytoja odontologe, kad mano pacientams nereikėtų kentėti taip, kaip reikėjo man.

Jūsų sritis – endodontinis gydymas. Į kokias dar odontologijos sritis linksta širdis?

Mane taip pat domina chirurgija.

Įsimintiniausias nutikimas Jūsų darbo praktikoje?

Kartą mama atvedė savo vaiką su psichine ir fizine negalia. Vaikas jau buvo turėjęs narkozę, todėl nebenorėjo dar vienos. Su pacientu pavyko susidraugauti. Reikėjo daug kantrybės ir daug gudrybių sugalvoti, kad pacientas išliktų susikaupęs ir geros nuotaikos. Rezultatą pasiekėme kartu su pacientu. Jam buvo atlikta pilna burnos higiena, nebetinkamų gydyti dantų šalinamas, endodontinis gydymas bei plombavimas.

Dėkojame gydytojai odontologei už atsakymus ir linkime visokeriopos sėkmės!