Šįkart itin konkretūs ir užtikrinti atsakymai iš gydytojos odontologės Ingridos Lapėnaitės lūpų. Norime pasidžiaugti, kad gydytoja odontologė Ingrida Lapėnaitė Kauno odontologijos klinikoje „Denticija“ jau teikia naujas paslaugas – estetinį mikroprotezavimą!

Ar prisimenate savo pirmąjį vizitą pas vaikų gyd. odontologą? Koks jis buvo?

Aš užaugau su gydytoja odontologe, todel pirmasis vizitas į jos darbo vietą buvo toks pats linksmas ir laukiamas kaip ir visi sekusieji po to. Juk vaikui nera smagesnės vietos, nei mamos darbas.

Kodėl nusprendėte rinktis gydytojos odontologės specialybę?

Jau būdama vaikų darželyje žinojau, kad aš ir baltas chalatas – tai neatskiriami dalykai. Kadangi jau tada buvau gerai susipažinusi su šio darbo subtilybėmis, tad gan anksti supratau jog tai mano gyvenimo kelias.

Jūsų sritis ortopedinis dantų gydymas. Į kokias dar odontologijos sritis linksta širdis?  

Skaitmeninę odontologiją.

Kas Jums svarbiausia Jūsų darbe?

Svarbiausia laimingas pacientas, išpildyti jo norai ir geras darbo rezultatas, kuris džiugintu ne tik pacientą , bet ir mane.

Kokios Jūsų karjeros ambicijos? 

Nenustot tobulėt ir eit koja kojon su šiuolaikinėm technologijom.

Dėkojame gydytojai odontologei už atsakymus! Trumpai norime supažindinti ir su mikroprotezavimo paslauga.

Mikroprotezavimas – tai gydymo metodas, kuris leidžia atkurti prarastą danties stuktūrą nepažeidžiant likusių sveikų danties audinių, taip pat neliečiant greta esančių dantų. Tam naudojamos restauracijos- mikroprotezai, kurie gaminami labaratorijoje iš estetiškos ir ypatingai tvirtos keramikos, kurios atsparumas siekia 400 Mpa.

Mikroprotezais yra vadinami: užklotai (onlay, overlay), įklotai (inlay) ir laminates (veneer). Visos šios konstrukcijos cementuojamos ant praktiškai nešlifuotų dantų paviršių.

Su amžiumi dantys dėvisi, dyla jų paviršiai, todėl pakinta sąkandis, jis tampa netaisyklingas, o tai dar labiau skatina dantų dėvėjimąsi. Protezuojant krūminius dantis mikroprotezais, atkuriamos visos danties anatominės struktūros – vagelės ir kauburėliai, kurie labai svarbūs kokybiškam kramtymui bei taisyklingam sąkandžiui.