Nuoširdus pokalbis su nauja mūsų klinikos nare  gydytoja odontologe Marija Borisovaite.  Atvirai apie mažųjų pacientų baimes, atmintyje įstrigusias darbo akimirkas ir vertingiausius patarimus mamoms bei tėčiams.

Ar prisimenate savo pirmąjį vizitą pas dantų gydytoją? Koks jis buvo?

Labai gerai prisimenu savo pirmąjį vizitą pas odontologą.  Mano gydytoja buvo šviesiais plaukais, mane pasitiko su šypsena ir labai gražiai bendravo. Eiti pas odontologą nuo mažumės nebijau – manau, tam įtakos turėjo ir sėkmingas pirmasis apsilankymas, kurio metu gydytoja švelniai ir rūpestingai mane apžiūrėjo, pamokė ir netgi davė dovanų.

Kokių išskirtinių savybių reikia odontologui dirbančiam su vaikais? Kodėl?

Tikiu, kad darbui su vaikais reikalingas didelis noras, kantrybė ir dėmesingumas pacientui. Kas be ko, gydytojui vaikų odontologui tiesiog būtina beribė fantazija ir kūrybiškumas – juk visus nesklandumus, nemalonius potyrius reikia apžaisti ir paaiškinti per vaikui suprantamą prizmę. Kuo žaismingesnis gydytojas ir malonesnė aplinka, tuo labiau mažasis pacientas gali atsipalaiduoti.

Įsimintiniausias įvykis Jūsų darbo praktikoje?

Iš kiekvieno paciento galima ko nors išmokti, dažnai ateinantys vaikai praturtina, tampa geriausiais draugais. Visada atmintyje išlieka labai išsigandę, pasimetę vaikai, kurie po kelių vizitų išdrąsėja, ima dalintis savo kasdienybe, supažindina su naujausiomis žaislų, filmukų tendencijomis ir netgi padovanoja savo pačių  sukurtus rankdarbius. Toks grįžtamasis ryšys visada labai malonus gydytojui.

 Ar turite stebuklingą receptą kaip nuraminti gydytojų bijančius mažuosius pacientus?

Pamačiusi išsigandusį pacientą Visada stengiuosi neskubėti ir pirmiausia pripratinti vaiką prie savęs ir mane supančios aplinkos. Aprodau kabinetą ir jame esančius daiktus, papasakoju, koks instrumentas ir kam jis skirtas, leidžiu pačiam prisiliesti ir įsitikinti, jog nė vienas iš jų tikrai nesikandžioja J Vadovaujuosi principu, jog dažnai bijome to, ko nežinome ir nesuprantame, todėl demonstruoju ir aiškinu vaikams visus, net ir pačius paprasčiausius etapus.

 Geriausias patarimas, kurį galėtumėte duoti vaikų dantukų sveikata besirūpinantiems tėveliams?

Geriausias laikas atvesti vaiką pas gydytoją ne tada, kai jam skauda ar pastebėjus problemų, o lankytis profilaktiškai kas pusę metų jau nuo pirmųjų dantukų išdygimo. Taip pat būtina valyti vaiko dantis du kartus per dieną, vengti saldžių gazuotų gėrimų bei valgyti sveiką subalansuotą maistą.

 

Visi ieškantys pačios šauniausios vaikų  odontologės pas gydytoją M. Borisovaitę gali apsilankyti:

Kauno odontologijos klinika „Denticija“
Vytauto pr. 14, Kaunas
Tel.: (8 37) 220202
Mob. tel. +370 671 96979
El. p. denticija@kaunodenticija.lt