Ar įmanoma išsaugoti sveikus dantis iki žilos senatvės, pamirštant dantų skausmus, kariesą, periodonto ligas ar net dantų gydymą? Šiandien žinome, kad tai tikrai yra įmanoma su atitinkama burnos higiena ir metodika.

Kas tai? Šveicarų ir vokiečių odontologų išvystyta pažangiausia pasaulyje profilaktikos programa SOLO. Kodėl genda dantys, nors Jūs ir valote juos kasdien dantų šepetėliu su dantų pasta, naudojate tarpdančių siūlą bei kitas profilaktikos priemones?

individuali burnos sveikatos priežiūra

Priežastis yra nepašalintos bakterijos tarpdančiuose, kurios ir sukelia dantų ėduonį bei parodontozę bei yra daugumos odontologinių ligų priežastys. 95 % visų pavojingų bakterijų kaupiasi tarp visų dantų, o likusios bakterijos – giliose krūminių dantų įdubose (vagelėse). Ar esate užtikrinti, kad su dantų šepetėliu pasiekiate visas baketrijas?

individuali burnos sveikatos priežiūra
Ėduonis atsiranda ten, kur nepasiekia dantų šepetėlis – tarpdančiuose ir vagelėse (plika akimi nematomos bakterijos pažymėtos žaliai)

Ar valote visą batų eilę šepečiu? Ne! Tuomet kodėl visą dantų eilę valotės šepetėliu?

žmogus valosi dantis

 

Paprastu (tradiciniu) dantų šepetėliu šių vietų išvalyti neįmanoma. Jis kartu su dantų pasta suteikia nuostabiai gaivų kvapą burnoje, bet neišsaugo sveikų dantų! Nuolat atsirandantį ėduonį (skylės dantyse) ir periodontitą (kaulo tirpimas, pasibaigiantis danties praradimu) sukelia bakterijos, kurias tradicinis šepetėlis pašalina tik iš dalies. Tam yra sukurtos atitinkamos dantų valymo priemonės – tarpdančių šepetėliai ir vieno danties šepetėliai.

Pasekmės, kai dantys valomi tradiciniu dantų šepetėliu – vis naujos ėduonies pažeistos vietos, periodontitas ir valymosi defektai, sukeliantys jautrumą karščiui ir šalčiui. Šitaip netenkama dantų, nors ir džiaugiantis gaiviu burnos kvapu. Nepakanka tik gaivaus kvapo ir tai nėra rodiklis, kad tinkamai išsivalėme dantis.

Pavyzdys su batais aiškiai parodo, kad valymas netinkamomis priemonėmis pakenkia išgaubtiems paviršiams. Dantų kakleliuose atsiranda valymosi defektų, kurie ilgainiui tik didėja ir tampa vis skausmingesni. Dažniausiai diagnozuojama, kad „dantys valomi neteisingai“, nors iš tiesų nėra skirtumo, kokiu šepetėliu ir kokiu būdu valomi dantys – tradicinis dantų šepetėlis visada paliks valymosi defektų, nes jis iškart „valo“ keletą dantų vienu metu ir tai pažeidžia išgaubtus paviršius.

Batai geriausiai valomi po vieną (solo). Lygiai taip pat ir dantys geriausiai valomi po vieną – o tokia ir yra SOLO dantų priežiūra, padedanti išsaugoti sveikus dantis be neigiamo šalutinio poveikio. Priemonės: SOLO-STIX, SOLO ir profesionalus dantų vagelių padengimas silantais.

 

danties pažeidimas
Nors ir reguliariai valote dantis dantų šepetėliu, periodontitas (kaulo tirpimas) vystosi toliau, nepaisant kasdienio dantų valymo.

 

Profilaktikos ateitis yra SOLO! SOLO – tai efektyviausia priemonė Jūsų dantų išsaugojimui ir burnos sveikatos profilaktikai. Tai puiki investicija į ateitį, kadangi tinkamai atliekant šią profilaktiką – dantų sveikata visada bus puiki. Ši programa labai veiksminga pacientams, kurie turi periodonto problemų – jiems per 2 savaites nebelieka 40% problemų, o per 4 mėnesius – net  95-100 %  problemų.

Jei Jūsų pagrindinis tikslas yra sveiki dantys – tereikia juos prižiūrėti SOLO šepetėliu ir SOLO-STIX tarpdančių šepetėliais.  Šių tarpdančių šepetėlių pagalba veiksmingai pašalinamos bakterijos iš pačių neprieinamiausių dantų vietų. Taip užkertamas kelias 70%  visų ėduonies ir 100% parodontozės atvejų. SOLO šepetėlis išvalo lygiuosius dantų paviršius, nepalikdamas valymosi defektų ir maksimaliai išsaugodamas dantų emalį.

dantų valymas šepetėliu

 

Atrodo viskas paprasta ir primityvu? Tačiau praktika rodo, kad nei vienas negali to išmokti pats. Taip pat kaip ir norint išmokti vairuoti ar šokti baletą – reikia pagalbos, todėl ir SOLO metodikos supratimui reikalinga sertifikuotos SOLO profilaktikos klinikos pagalba. Kiekviena smulki detalė, gali būti ypač svarbi.

Su SOLO profilaktika išmoksite prižiūrėti dantis:

  • Kad nesusidarytų naujų akmenų,
  • Kad neatsirastų naujų skylių (jokio gręžimo),
  • Kad daugiau nekraujuotų dantenos,
  • Kad dantenos nustotų atsitraukinėti,
  • Kad dantys nebebūtų jautrūs karščiui ir šalčiui,
  • Kad nereikėtų daugiau prarasti dantų,
  • Kad nereikėtų daugiau nemalonių apsilankymų pas odontologą.

 

dantų šepetėliai

 

Mes Jums galime padėti ir suteikti visą informaciją apie šią metodiką – išsamiai papasakosime apie šią programą, parinksime tinkamus šepetėlius, išmokinsime taisyklingai valytis dantis ir kartu džiaugsimės puikiais rezultatais. Tačiau, nuo Jūsų priklausys, kaip atsakingai atliksite šią profilaktiką, tai kasdienis, reguliarus įprotis, kuris išsaugos Jūsų dantų sveikatą.

 

Individuali burnos sveikatos priežiūra SOLO metodika su priemonių parinkimu( iki 60min.)

1) Profilaktinė dantų apžiūra intraoraline kamera;

2) vienkartinis instrumentų rinkinys ;

3) Burnos higienos būklės nustatymas;

4) Dantų ėduonies ir periodonto ligų nustatymas ;

5) Supažindinimas su SOLO metodika;

6) Individualios burnos sveikatos profilaktikos mokymas ir individulių burnos higienos priemonių parinkimas pagal paciento burnos būklę SOLO metodika;

7) Individualios burnos ertmės priežiūros programos sudarymas pagal SOLO metodiką.

individuali burnos sveikatos priežiūra